Stanisław Brudny o tradycjach rodzinnego domu

Stanisław Brudny

W przedświątecznym tygodniu w cyklu "Zapiski ze współczesności" słuchaliśmy gawęd poświęconych tradycjom rodzinnego domu. Bohaterem pierwszego odcinka był Stanisław Brudny. Na swoim koncie ma on kilkaset ról w filmach, telewizji i teatrze, jest cenionym aktorem dubbingowym, ale również wielkim przyjacielem Polskiego Radia, w którym stworzył wiele niezapomnianych kreacji.

Urodzony w 1930 roku w Pilźnie aktor do dziś darzy to miasto ogromnym sentymentem. - Z tym miejscem związane jest całe moje dzieciństwo i właściwie wzrastanie w życie, a sądzę, że i początki mojego zawodu. Jest to piękne miasteczko, wokół którego wije się cudowna Wisłoka. Jak wjeżdża się od strony Tarnowa, widać całą panoramę miasta, jak od strony Dębicy - również widać wieże kościołów. Wtedy, dziwne, ale zaraz przypomina mi się inwokacja do "Pana Tadeusza" - wyznał.

Audycję można odsłuchać na stronie: https://www.polskieradio.pl/8/380/Artykul/2872904,Stanislaw-Brudny-do-dzis-mam-w-domu-wszystkie-atrybuty-szopki

Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio