Konferencja dotycząca obwodnicy Pilzna

Obwodnica Pilzna

Dziś na pilźnieńskim rynku odbyła się konferencja prasowa związana z podpisaniem umowy na wykonanie koncepcji programowej (KP) dla budowy obwodnicy Pilzna w ciągu drogi krajowej nr 73. Podczas spotkania wyrażono nadzieję, że droga powstanie zgodnie z harmonogramem i będzie oddana do użytku w 2027 roku.

- Obwodnica Pilzna, która powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, to kluczowa inwestycja dla miasta, jak i całego województwa podkarpackiego. Dzięki niej znacząco zmniejszy się ruch tranzytowy w centrum miejscowości, co w efekcie poprawi poziom bezpieczeństwa i komfort zarówno mieszkańców, jak i kierowców - powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska podziękowała w imieniu samorządu oraz mieszkańców za realizację tej ważnej inwestycji.

Zakres inwestycji:

Planowana obwodnica swój przebieg rozpocznie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 i ul. Lwowskiej (DK73) w Pilźnie, gdzie zaprojektowano skrzyżowanie typu rondo. Dalej inwestycja przetnie rzekę Dulcza, a na końcowym odcinku włączy się do istniejącej drogi krajowej nr 73 za pomocą ronda. Będzie ono zlokalizowane w odległości ok. 1,2 km za istniejącym skrzyżowaniem z drogą gminną w kierunku Jasła. Koniec obwodnicy zaprojektowano w miejscowości Strzegocice (początek planowanej rozbudowy DK73 na odcinku Pilzno - Brzostek).