Mistrzowie wiedzy pożarniczej

OTWP

Dziś w Publicznej Szkole Podstawowej w Pilźnie im. Władysława Jagiełły odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP). Rywalizowało 13 uczniów z terenu gminy Pilzno w 2 grupach wiekowych: uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Zdobywcy I i II miejsca z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych Turnieju. Poniżej lista laureatów:

II grupa wiekowa

1. Przemysław Kusza – Szkoła Podstawowa w Łękach Górnych
  2. Gabriela Barnaś – Szkoła Podstawowa w Słotowej
  3. Maria Wolańska – Szkoła Podstawowa w Jaworzu Górnym

III grupa wiekowa

1. Bartłomiej Chmielowski – Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia w Pilźnie
  2. Piotr Rdzak – Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia w Pilźnie
  3. Aleksandra Dziedzic – Liceum Ogólnokształcące w Pilźnie

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.