Jan Nierdzewny mistrzem

Pilźnieńska liga siatkówki

Jan Nierdzewny nowym mistrzem Pilźnieńskiej Gminnej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej! Mistrzowska drużyna minimalnie wyprzedziła Sokół Dobrków I. Na najniższym stopniu podium sklasyfikowano ekipę Frosti Dębica. W sezonie 2022/2023 rozegranych zostało 55 meczów w ciągu 11 tygodni. W tym czasie na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie rywalizowało ze sobą 11 drużyn, rozgrywając co piątek po 5 spotkań. Łącznie w rozgrywkach uczestniczyło 132 zawodników, a najmłodsi siatkarze mieli 16 lat, natomiast najstarsi ponad 50. Co istotne - w składach niektórych drużyn były również dziewczęta.

Organizatorem PGALPS Pilzno była Gmina Pilzno pod patronatem Burmistrz Pilzna Ewy Gołębiowskiej. - W imieniu swoim i zawodników serdecznie dziękuję jak również Bernadetcie Książek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie za udostępnienie sali gimnastycznej na użytek naszej ligi - mówi Ireneusz Czyjt, kierownik ligi.

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, a miejsca 1-3 dodatkowo piłki i puchary, które ufundował Urząd Miejski w Pilźnie. MVP rozgrywek został Mateusz Marciniec zespołu mistrzów.