Oliwia laureatem ogólnopolskiego konkursu

Oliwia Podraza

Oliwia Podraza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach Górnych znalazła się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Spotkania ze Sztuką" zorganizowanego przez Fundację PGE. Fundacja PGE wraz z jury wyłoniła w konkursie 90 prac plastycznych, które zostały nagrodzone m.in. wycieczką do wybranego muzeum dla całej klasy na lekcją muzealną.

- W Muzeum Narodowym w Krakowie czekało nas miłe powitanie. W drzwiach do zwiedzanej przez nas galerii przywitał nas na honorowym miejscu rysunek Oliwki. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w pt. "Twoim okiem, czyli co Ty sobie myślisz o sztuce XX i XXI wieku". Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób przybliżyła młodzieży twórczość m.in. ekspresjonistów, formistów, kolorystów, artystów awangardowych, dzieła z socrealizmu, surrealizmu, ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Uczniowie analizowali także w grupach wybrane przez siebie dzieła i ta forma pracy była dla wszystkich niezwykle atrakcyjna - relacjonuje Anna Wnęk, nauczyciel PSP w Łękach Górnych.

Druga część wycieczki miała zupełnie inny charakter, jednak okazała się równie atrakcyjna. W ramach zajęć „Przedsiębiorczość na Trampach”, uczniowie mieli możliwość zagrania w innowacyjną grę z elementami nauki podstaw przedsiębiorczości, dzięki której uczyli się: odpowiednio planować rozsądnie zarządzać budżetem, kreatywnie wykorzystywać szanse i zagrożenia.

Zadaniem uczniów było wcielenie się we właściciela parku trampolin, który jeszcze nie istnieje – dopiero powstaje. Rozgrywka opierała się na zbudowaniu parku trampolin, odpowiednim obchodzeniu się z budżetem, planowaniu i podejmowanych działań. W trakcie dwugodzinnej gry uczniowie podzieleni na grupy nie tylko wykonywali zadania, ale również aktywnie spędzili czas na terenie parku trampolin, korzystając z bogatej oferty sprzętowej.

Zdjęcia