Tworzymy Cyfrowe Archiwum Fotograficzne

Archiwalne

Drodzy mieszkańcy i miłośnicy Miasta i Gminy Pilzno! Czas pandemii sprawił, że więcej czasu niż zwykle spędzamy w domach, ograniczając naszą codzienną aktywność. Dlatego zapraszamy do wspólnego przedsięwzięcia. Być może ktoś z Was bądź Wasi rodzice lub dziadkowie, sfotografował siebie lub członków swojej rodziny podczas różnych uroczystości, występów z czasów szkolnych czy świąt parafialnych?

Zwracamy się do wszystkich z prośbą o przeglądnięcie rodzinnych zbiorów fotograficznych oraz domowych archiwów w poszukiwaniu fotografii, które ukazują życie kulturalne i społeczne naszego miasta i Gminy na przestrzeni lat 60., 70., 80., 90., i XXI wieku.

 

Dlaczego to robimy? Są 3 powody:

  1. Chcemy ukazać społeczności naszej gminy piękno i wartości wynikające ze społecznej aktywności mieszkańców.
  2. Chcemy, aby ludzie poczuli się docenieni za ich wkład w kształtowanie dobra kulturalnego gminy, regionu i kraju.
  3. Zgromadzenie materiału z dziejów całej gminy w jedno zbiorcze miejsce pozwoli zachować dorobek mieszkańców w formie cyfrowej dla przyszłych pokoleń na wieki.


Wysyłając zdjęcie, wyrażacie zgodę na ich udostępnienie w celu dalszego wykorzystywania w przyszłości. Zdjęcia trafią m.in. na stronę internetową Urzędu Miejskiego w Pilźnie bądź do publikacji wydawanych przez Urząd Miejski w Pilźnie oraz podległe podmioty. Na życzenie właściciela zdjęć zapewniamy anonimowość. Akcja trwa do końca maja.

 

Starych fotografii wywołanych na papierze NIE zamierzamy wypożyczać (chyba, że będzie to wygodniejsza forma dla obu stron) ani zabierać. Jedyne co jest nam potrzebne to skany tych zdjęć.

Zdjęcia prosimy wysyłać na adres mailowy 
fotoarchiwum.pilzno@gmail.com

W celu uzyskania szczegółowych informacji, np. w razie braku możliwości zeskanowania zdjęć lub jakiego rodzaju zdjęcia spełniają kryteria archiwum, prosimy o kontakt poprzez wiadomość mailową na archiwum.pilzno@gmail.com lub wiadomość prywatną na Facebooku/Messengerze do Krzysztofa Kosowskiego, który zajmuje się przygotowywaniem archiwum.

Zdjęcia