Noc Muzeów pełna atrakcji - 22 maja

Noc muzeów

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu - miłośników i pasjonatów historii na tegoroczną NOC MUZEÓW – 22 V 2021 r., plac przed Muzeum, ul. Petrycego 8. W Muzeum pilźnieńskim przygotowano na tę noc specjalną ofertę.

Od godz. 17:00 zapraszamy najmłodszych zwiedzających na zajęcia muzealne pt. „W dawnym sklepie przed stu laty ….”. Będą one realizowane w oparciu o ostatnio eksponowaną wystawę czasową „Reklama dźwignią handlu. Dawna reklama sklepowa w 20-leciu międzywojennym”.

O godz. 19:00 oraz 21:00 zapraszamy młodzież i dorosłych na specjalny pokaz slajdów i prelekcję na świeżym powietrzu, pt. „Pozdrowienia z Pilzna! Architektura miasta na archiwalnych kartach pocztowych”. Przedstawimy historię wysyłania kart pocztowych, a także najciekawsze archiwalne pocztówki ilustrujące zabudowę i ulice Pilzna.

Od godz. 17:00 do północy Muzeum będzie otwarte dla wszystkich chcących zwiedzić wystawy stałe i czasowe. Ze względu na obowiązujące obostrzenia zwiedzanie będzie możliwe z zachowaniem wymaganych ograniczeń (dystans, dezynfekcja, maseczka) a ilość osób mogących jednocześnie przebywać w salach muzealnych będzie ograniczona.

Wszyscy, którzy odwiedzą nas w Noc Muzealną będą mogli otrzymać albumy i publikacje ilustrujące wystawy, które prezentowano w placówce na przestrzeni ostatnich lat.

W przypadku deszczowej pogody możliwe będzie jedynie zwiedzanie sal muzealnych w reżimie sanitarnym.

Zdjęcia