Wiosenny biwak koła III AKord

Koło III AKord

W dniach 17 -18 marca członkowie koła III AKord działającego w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrkowie uczestniczyli w biwaku zorganizowanym dla uczczenia 80. rocznicy powstania Armii Krajowej, której imię nosi szkoła. Biwak przygotowały i zorganizowały opiekunki koła: Marta Cesarz, Renata Gołębiowska i Barbara Koczwara.

Pierwszego dnia uczniowie poznali historię powstania i działalność AK oraz wykonali plakaty upamiętniające 80. rocznicę jej powstania. Nie zabrakło również nawiązania do aktualnej sytuacji w Ukrainie. Drugiego dnia członkowie koła pojechali do Tarnowa, gdzie odnajdywali zabytki tego miasta i wykonywali związane z nimi zadania podczas gry miejskiej. Dzięki obecności w muzeum poznali historię tego miasta.