Pracowite wakacje w szkołach

Łęki Dolne

Blisko 350 tys. zł wydatkowała gmina Pilzno na modernizację szkół. Sprawdźmy, gdzie wykonano prace o większym zakresie.

Szkoła Podstawowa w Dobrkowie

Odnowiono korytarze na parterze i piętrze budynku, wymieniono oświetlenie na energooszczędne. Płytki z lat 70-tych zostały zastąpione kolorową  kostką. Po 50 latach nastąpi wymiana drzwi do sali gimnastycznej.

Szkoła Podstawowa w Łękach Dolnych

Wykonano remonty 7 sal lekcyjnych oraz pomieszczenia socjalnego, wymieniono instalację elektryczną na parterze. Zakupiono meble, stoliki i krzesła, zabawki, dywan, do trzeciego oddziału przedszkola. Zaadaptowano pomieszczenie na szatnię dla trzeciego oddziału przedszkolnego oraz zakupiono szafki szatniowe. Zakupiono 7 tablic korkowych do przedszkola oraz klasy. Doposażono kuchnię w nowy sprzęt oraz dokonano renowacji mebli kuchennych. Na jadalnię zostały zakupione stoliki dostosowane dla młodszych dzieci. Zakupiono materiały i wykonano drobne prace remontowe. Przygotowano salę pod sprzęt „Laboratoria przyszłości”.

Szkoła Podstawowa w Lipinach

Odnowiono korytarze na parterze i I piętrze, holu, klatce schodowej oraz zakupiono drzwi do sali lekcyjnej, 3 parapety,  drabinki sportowe i gastronomiczny zlew z szafką.

Szkoła Podstawowa w Pilźnie

W budynkach szkoły przeprowadzono drobne prace remontowe, pomalowano zniszczoną napisami graffiti elewację oraz wykonano nowy stropodach nad wejściem do hali sportowej, ponieważ stary uległ korozji i przeciekał.

Szkoła Podstawowa w Strzegocicach

Wykonano malowanie korytarzy, przygotowano nową salę dla oddziału przedszkolnego, wykonano balustradę ze stali nierdzewnej, wymieniono dywany w salach oddziałów przedszkolnego.

Szkoła Podstawowa w Zwierniku

Remontem została objęta przede wszystkim sala przedszkolna dla najmłodszych dzieci, która będzie zgodnie z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej przeniesiona na parter. Natomiast sąsiadująca z nią do tej pory biblioteka zostanie zaadaptowana na łazienkę.  Również korytarz na parterze zyska nowy wygląd.

Szczegółowy opis modernizacji szkół zaprezentujemy w najnowszym wydaniu "Naszego Pilzna".