VII Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

konkurs piosenki Zwiernik

3 listopada odbył się w Domu Kultury w Zwierniku siódmy Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Organizatorem wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Zwierniku i Dom Kultury w Pilźnie. Honorowym patronatem konkurs objęła Ewa Gołębiowska, Burmistrz Pilzna. Celem konkursu była prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży w repertuarze pieśni patriotycznych i żołnierskich w kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach przez jury w składzie: Andrzej Kozik – dyrektor Domu Kultury w Pilźnie, muzyk, instrumentalista, Marek Broniewski – muzyk, multiinstrumentalista, nauczyciel śpiewu i gry na instrumentach, Paweł Stanosz – dyrektor Szkoły Muzycznej w Radomyślu Wielkim, organista, muzyk, instruktor.

W konkursie wzięło udział 29 uczniów ze szkół w: Strzegocicach, Jaworzu Górnym, Łękach Górnych, Łękach Dolnych, Machowej, Parkoszu, Dobrkowie, Słotowej, Pilźnie i Zwierniku. W przerwie konkursu, czekając na werdykt jury wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście częstowali się przepysznymi smakołykami przygotowanymi przez panie Bożenę Longosz – Wolańską i Agnieszkę Papiernik, które opiekują się szkolnym sklepikiem. Nagrody ufundował Miejski Zespół Ekonomiczno – Administracyjny Szkół i Przedszkoli gminy Pilzno oraz Dom Kultury w Pilźnie. Konkurs wsparła również gminna komisja do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych i profilaktyki.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria solista szkoły podstawowej klasy 1 - 4:

1 miejsce: Hanna Florian (Szkoła Pilzno)

2 miejsce: Maja Czarnecka (Szkoła Strzegocice)

3 miejsce: Julia Kita (Szkoła Pilzno)

Wyróżnienie: Emilia Tomasiewicz (Szkoła Łęki Dolne )

Wyróżnienie: Gabriela Duś (Szkoła Słotowa)

Wyróżnienie: Milena Kopala (Szkoła Dobrków)

Kategoria solista szkoły podstawowej klasy 5 - 8:

1 miejsce: Klaudia Smołucha (Szkoła Zwiernik)

2 miejsce: Emilia Rycharska (Szkoła Pilzno)

3 miejsce: Karolina Szatko (Szkoła Łęki Górne)