Uczniowie przesłali pozdrowienia

SP w Pilźnie

,,Ślemy do Was pozdrowienia" to międzyszkolny projekt edukacyjny, w którym brali udział uczniowie klasy IV b Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie.  W ten sposób czwartoklasiści promowali tradycyjny sposób przesyłania życzeń i pozdrowień, powoli wypierany przez krótkie wiadomości SMS, internetowe komunikatory czy też listy elektroniczne.

Celem projektu była wymiana pocztówek pomiędzy szkołami podstawowymi z całej Polski. W tym przedsięwzięciu wzięło udział 25 placówek ulokowanych w najróżniejszych zakątkach naszego kraju.

Warto pamiętać, że tradycyjna korespondencja rozwija kreatywność, utrwala poprawną pisownię i mobilizuje do pięknego, kaligraficznego pisma. Pocztówka to też trwała, wspaniała pamiątka, która może ucieszyć po wielu, wielu latach, przywołując miłe wspomnienia.

Po nawiązaniu kontaktu z zainteresowanymi szkołami i wymianie adresów, przystąpiono do realizacji projektu. Najpierw czwartoklasiści uczyli się poprawnie adresować. Kolejną lekcją było zgłębianie tajników pisania pocztówek. Następnie przypominaliśmy zasady poprawnego stosowania wielkich i małych liter i w końcu przyszedł czas na wspólne pisanie pozdrowień i wysłanie pięknie przygotowanych pocztówek z Pilzna. 

Zaprzyjaźnione placówki odwdzięczyły się widokówkami, które zostały wyeksponowane na specjalnie przygotowanej mapie Polski - można ją było podziwiać na korytarzu szkolnym.

Projekt ten już po raz drugi został zainicjowany przez Magdalenę Matusik i cieszył się dużym zainteresowaniem czwartoklasistów.

Zdjęcia