Zimowy biwak członków koła III AKord

W dniach 13 i 14 stycznia 2023 roku członkowie koła III AKord działającego w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrkowie  uczestniczyli w dwudniowym biwaku. Opiekę nad uczniami sprawowały Marta Cesarz, Renata Gołębiowska i Barbara Koczwara. Celem spotkania była integracja między uczniami, omówienie wykonania i prezentacja  zadania 3 w ramach akcji „Florek” oraz zajęcia warsztatowe „Zabawa w teatr”.

Po zakwaterowaniu uczennice biorące udział w Ogólnopolskiej Ekologicznej Akcji „Florek”, zaprezentowały uczestnikom biwaku wyniki  realizacji zadania 3. W formie prezentacji multimedialnej przedstawiły rodzaje sadzonek i sposoby pozyskiwania ich. Na podsumowanie przygotowały krzyżówkę. Poprawne rozwiązania nagrodziły słodkościami.

Po wspólnej kolacji przyszedł czas na warsztaty teatralne. Uczniowie poznali rodzaje lalek teatralnych i sposoby animacji. Następnie przystąpili do pracy w czterech grupach. Losowali zestaw (postać, miejsce, przedmiot), do którego należało napisać scenariusz, wykonać kukiełki, rekwizyty i zaprezentować swoje przedstawienie. Każdy występ został oceniony według ustalonych kryteriów a także udokumentowany za pomocą aparatu fotograficznego z funkcją nagrywania.

Drugiego dnia po śniadaniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych rozwijających wyobraźnię „Zwierzęta z kleksów”. Wystawa prac została wyeksponowana na korytarzu szkolnym.

Na zakończenie biwaku podsumowano pracę i przyznano nagrody.

Zdjęcia