Umowa na pumptrack podpisana

pumptrack pilzno

Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska oraz zastępca burmistrza Krzysztof Krawiec podpisali umowę z wykonawcą budowy obiektów małej architektury rekreacyjnej w Pilźnie, a w tym: toru rowerowego typu pumptrack, placu zabaw, siłowni zewnętrznej oraz lamp solarnych. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła FHU Superior Tomasza Zawadzkiego z Tarnowa. Zamówienie opiewa na kwotę ok. 656,7 tys. złotych.

Przy orliku w Pilźnie powstanie pumptrack, czyli tor, na którym rowerzyści będą mogli szlifować swoje umiejętności. Otoczenie obiektu jest zaprojektowane z myślą także o rodzinnym spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przewidziano trampolinę, tzw. street workout, podwójną huśtawkę z bocianim gniazdem, ściankę wspinaczkową, a także stół do gry w piłkarzyki. Oczywiście nie zapomniano o ławeczkach, oświetleniu i ogrodzeniu terenu czy nasadzeniach. W efekcie powstanie atrakcyjne miejsce do mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku.

Wcześniej Gmina Pilzno podpisała umowę z Województwem Podkarpackim na dofinansowanie tego zadania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wynosi ponad 328 tys. złotych.