Gminny Konkurs Pisanek Ludowych i Plastyki Obrzędowej

Konkurs wielkanocny

Do 23 marca należy dostarczać prace do Domu Kultury w Pilźnie na Gminny Konkurs Pisanek Ludowych i Plastyki Obrzędowej. Inicjatywa jest skierowana do dzieci, młodzieży mieszkających lub uczących się w gminie Pilzno.

Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie tradycji i folkloru, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki w obrzędowości ludowej oraz ukazanie nowych trendów w tej dziedzinie. Konkurs odbywa się w następujących kategoriach: pisanka tradycyjna – czyli pisana woskiem, drapanka, kraszanka, oklejanka (dla tych technik podstawą jest jajko lub wydmuszka, ewentualnie drewno); pisanka współczesna – czyli wykonywana na jajku drewnianym, styropianowym, akrylowym, itp. z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych; palma wielkanocna; inna forma plastyki obrzędowej. Regulamin jest na stronie internetowej Domu Kultury w Pilźnie.