Aktualności

Casting do klipu promocyjnego

Casting

Rozpoczynamy casting do głównej roli w klipie, który będzie promował miasto i gminę Pilzno! Poszukujemy dziecka w wieku od 4 do 7 lat. Możemy zdradzić, że mały aktor będzie poruszał się w filmie na rowerze. Zgłoszenia (maksymalnie 3 zdjęcia, krótki film przedstawiający kandydata oraz kartę zgłoszeniową) należy przesyłać do 1 czerwca na adres mailowy promocja@gminapilzno.pl. Klip będzie nagrywany 11 czerwca.

Dodatkowe informacje w załączonym regulaminie bądź pod nr tel. 14 680 77 39 (w godz. pracy Urzędu Miejskiego w Pilźnie).

Pliki do pobrania:
Zdjęcia

Tadeusz Golęba zrezygnował

Tadeusz Golęba

Po 10 latach sprawowania funkcji sołtysa wsi Bielowy, Tadeusz Golęba ze względów zdrowotnych zrezygnował z kierowania sprawami sołectwa. Bielowy sukcesywnie rozwijały się dzięki sumiennemu wykonywaniu powierzonych obowiązków oraz konsekwencji w realizacji zamierzonych przedsięwzięć.

Przez lata Tadeusz Golęba dążył do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, aktywnie zabiegając o rozpoczęcie prac związanych z ustabilizowaniem osuwiska. W 2017 roku dzięki środkom, które Gmina Pilzno pozyskała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie udało się to zamierzenie zrealizować – osuwisko zostało zabezpieczone i przestało zagrażać bezpieczeństwu okolicznych mieszkańców.

Sołtys sołectwa Bielowy niezwykle czynnie angażował się w działalność lokalnego samorządu - służył pomocą i wsparciem podczas ważnych inwestycji, jak budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowości Bielow. Był też zaangażowany w organizację dożynek gminnych w Strzegocicach i Bielowach.

Wspierał inicjatywy mieszkańców oraz lokalnych grup społecznych - pomagał w założeniu koła gospodyń wiejskich w swojej miejscowości, a także wspierał działania strażaków z OSP w Bielowach zmierzające do stworzenia siłowni w miejscowej szkole.

Pan Tadeusz szczególnie angażował się w działania służące zbiorowym potrzebom, dzięki jego współpracy z samorządem oraz Radą Sołecką udało się wykonać przebudowę mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1310R Bielowy – Jodłowa, wybudowano dwie wiaty przystankowe przy drodze nr 73, wykonano nawierzchnie asfaltowe wraz z podbudową na drodze gminnej przez wieś oraz na drodze w kierunku oczyszczalni ścieków.

Tadeusz Golęba wspomagał inicjatywy władz lokalnych, organizacji pozarządowych, a przede wszystkim samych mieszkańców, dążąc do rozwoju sołectwa oraz poprawy jakości życia lokalnej społeczności, za co serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia

Dom seniora w Podlesiu

Podlesie szkoła

Budynek po szkole podstawowej w Podlesiu znów będzie służył mieszkańcom. Gmina Pilzno pozyskała 400 tys. zł dotacji na przekształcenie obiektu w Dzienny Dom Senior+.

Początkowo budynek szkoły był przeznaczony na sprzedaż, jednak nie było zainteresowanych ofertą. W międzyczasie gmina rozważała różnorakie scenariusze dotyczące zagospodarowania budynku. Pomysł utworzenia ośrodka dla seniorów jest odpowiedzią na sytuację demograficzną – 1182 mężczyzn i 2134 kobiet jest w wieku emerytalnym. Dla porównania liczby mieszkańców w wieku 0-19 wynoszą 2034 (mężczyźni) i 2056 (kobiety).

– Dane i prognozy jasną wskazują, że nasze społeczeństwo będzie coraz starsze, co za tym idzie usługi dla seniorów będą odgrywać coraz ważniejszą rolę. Dzienny Dom Senior+ jest inwestycją w przyszłość naszych mieszkańców. Chcemy, żeby osoby starsze mogły aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i rozwijać się zamiast siedzieć w zamknięciu w czterech ścianach – mówi burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska.

Zgodnie z założeniami programu, działalność bieżąca Dziennego Domu „Senior+” polega na realizacji podstawowych usług mających na celu udzielanie pomocy w czynnościach dnia codziennego, na zapewnieniu minimum jednego posiłku, w szczególności gorącego oraz innych usług wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów. Dzienny Dom „Senior+” powinien zapewniać co najmniej 8-godzinną ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku (40 godzin tygodniowo).

Dotacja została przyznana w ramach programu wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025 Edycja 2021.

Zdjęcia

Wymiatamy na ekomajówce!

Ekomajówka

Gmina Pilzno wymiata nad zalewem w Strzegocicach! Poznaliśmy nowy termin ekomajówki - wielka akcja sprzątania odbędzie się w sobotę, 22 maja w godz. 9-13.

Mało tego, zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem tego typu akcji w tym terminie w swojej miejscowości. Zgłoszenia przyjmuje (w godzinach pracy urzędu) koordynator akcji Jadwiga Papiernik pod nr tel. 14 6807739. Gmina zapewnia worki i rękawice, natomiast inicjatorzy przedsięwzięcia muszą wyznaczyć miejsce, z którego będą odebrane worki ze śmieciami.

Zdjęcia

Ruszyły szczepienia na Sokole

Szczepienia

Dziś rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid-19 w Punkcie Szczepień Masowych, jaki uruchomiono w budynku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Pilźnie. Szczepionkę przyjęło ponad 100 osób. Aktualnie do dyspozycji są szczepionki Pfizera, natomiast w przyszłym tygodniu prawdopodobnie do punktu trafią również szczepionki Johnson & Johnson.

- Zainteresowanie jest spore, aczkolwiek oferujemy możliwość szczepienia właściwie z dnia na dzień po dokonaniu rejestracji. Wolne terminy są dostępne dla mieszkańców miasta i gminy Pilzno, ale i dla wszystkich zainteresowanych osób, także z innych miejscowości - mówi dr n. med. Paweł Nalepa z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Pod Jesionem”.

Rejestracja na szczepienia możliwa jest na 3 sposoby:

  • poprzez osobiste uzgodnienie terminu szczepienia w punkcie szczepień mieszczącego się "na SOKOLE" w godzinach jego pracy
  • telefonicznie pod numerem telefonu 729 835 764
  • poprzez infolinię lub stronę internetową "szczepimy się"

 

Do rejestracji potrzebne jest podanie numeru PESEL i numeru telefonu,  najlepiej komórkowego.

Zdjęcia

Masowe szczepienia na "Sokole"

Sokół

Dziś rozpoczęły się zapisy na szczepienia, które od wtorku, 11 maja będą przeprowadzane w budynku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Pilźnie. Obiekt będzie pełnił funkcję Punktu Szczepień Masowych. Szczepienia przeciw COVID-19 poprowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Pod Jesionem” dra n. med. Pawła Nalepy. Wspomniany podmiot leczniczy podpisał porozumienie z Gminą Pilzno i przedstawił dokument w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim na wykorzystanie budynku „Sokoła”, jako punktu szczepień.

Rejestracja na szczepienia możliwa jest na 3 sposoby:

  • poprzez osobiste uzgodnienie terminu szczepienia w punkcie szczepień mieszczącego się "na SOKOLE" w godzinach jego pracy
  • telefonicznie pod numerem telefonu 729 835 764
  • poprzez infolinię lub stronę internetową "szczepimy się"

 

Do rejestracji potrzebne jest podanie numeru PESEL i numeru telefonu,  najlepiej komórkowego.

- Szczepienia rozpoczynamy we wtorek 11 maja od  godziny 9 według kolejności zapisywania się chętnych. Uprawnieni do szczepienia są wszyscy pełnoletni mieszkańcy. Każdej osobie służymy wyjaśnieniami na pojawiające się u Was  wątpliwości. Prosimy, w trosce o Wasze zdrowie o odpowiedzialne podejście do szczepień - informuje kierownik punktu szczepień dr n. med. Paweł Nalepa.

Początkowo planowano, że masowe szczepienia będą się odbywać w „Aptece na Węgierskiej”, jednak obiekt „Sokoła” gwarantuje bardziej komfortowe i bezpieczniejsze warunki do przeprowadzenia tego typu akcji.

Sukcesy uczniów szkoły w Strzegocicach

Oliwia Korda

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzegocicach z powodzeniem uczestniczyli w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się Oliwia Korda (kl. VII) i Tomasz Kozioł (kl. VIII). Oliwia została laureatką w konkursie z biologii, natomiast Tomek może poszczycić się tytułem finalisty konkursu z matematyki.

Gratulacje należą się także Victorii Socha za zajęcie pierwszego miejsca w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegu na 100 m i czwartego miejsca w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce w tej samej dyscyplinie.

 

- Cała społeczność szkolna szczególnie jest dumna z osiągnięć tych uczniów. Jako dyrektor szkoły wystąpię do Burmistrz Pilzna o przyznanie tym uczniom nagród za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie - mówi Marta Gmiterek, dyrektor szkoły w Strzegocicach.

 

Zdjęcia

Działaj Lokalnie - edycja 2021

Działaj Lokalnie

Wraz z dniem 30.04.2021 r. wystartowała kolejna edycja Programu „Działaj Lokalnie” – edycja 2021. Jest on kierowany do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu dębickiego. W ramach Programu będą one mogły pozyskać dotację w wysokości do 6000 zł na realizację własnych projektów i pomysłów. Program „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Działaj Lokalnie – Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu – oraz Lokalnymi Partnerami, którymi w tegorocznej edycji są Jednostki Samorządu Terytorialnego: Gmina Dębica, Miasto i Gmina Pilzno, Gmina Żyraków. Realizację Programu w powiecie dębickim koordynuje Zespół „Działaj Lokalnie”, na czele z Prezesem Dębickiego Klubu Biznesu – Zbigniewem Nosalem.

Termin składania wniosków do tegorocznej edycji Programu „Działaj Lokalnie” to 2. dzień czerwca 2021 r. Wnioski należy składać wyłącznie poprzez generator online, dostępny na stronie: http://system.dzialajlokalnie.pl.

W dniu 14. maja 2021 r. (piątek), o godz. 17:30, odbędzie się spotkanie informacyjne z koordynatorami „Działaj Lokalnie” – Pawłem Ochabem i Michałem Podrazikiem – podczas którego zostaną przedstawione i omówione główne założenia i cele tegorocznej edycji Programu. Spotkanie odbędzie się online. Podmioty, osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu muszą zgłosić chęć uczestnictwa na adres: poczta@dkb.info.pl – po rejestracji, przekazany zostanie odpowiedni link do spotkania. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami.

Rzeczywistość pandemiczna, w której przyszło nam żyć z pewnością nie jest łatwa dla nikogo z nas – ocenia Zbigniew Nosal. Zeszłoroczna edycja „Działaj Lokalnie”, realizowana w dobnie pandemii, pokazała jednak, że nawet w tak niecodziennych warunkach można działać – działać lokalnie, i nie tylko.

Więcej informacji o Programie „Działaj Lokalnie” edycja 2021 można znaleźć na stronie internetowej Dębickiego Klubu Biznesu (http://www.karierawdebicy.pl), w zakładkach: OŚRODEK DZIAŁAJ LOKALNIE - DZIAŁAJ LOKALNIE - EDYCJA 2021 oraz: AKTUALNOŚCI/WYDARZENIA. Dodatkowe informacje o „Działaj Lokalnie” również na: http://dzialajlokalnie.pl.

 


Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Jednostkami Samorządu Terytorialnego: Gminą Dębica, Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków


Zdjęcia

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim druhnom i druhom pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za codzienną gotowość do niesienia pomocy, a także składamy wyrazy szacunku i uznania za służbę, trud, poświęcenie i ofiarność. Dziękujemy również za aktywne działania na rzecz lokalnych społeczności!

Zdjęcia

Święto Flagi RP w przedszkolu

Święto Flagi

30 kwietna w Przedszkolu Publicznym w Pilźnie obchodzono Święto Flagi. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu. Dzieci wyrecytowały wiersze „Powiewa Flaga” i „Kto Ty Jesteś”, a także zaśpiewały piosenkę „Flaga biało – czerwona”. Na zakończenie odbył się przemarsz z flagami wokół przedszkola.

Zdjęcia