Oddali hołd bohaterom

Uniwersalni Dom Kultury Pilzno

Zespół Uniwersalni z Domu Kultury w Pilźnie zapewnił oprawę muzyczną mszy św. w intencji Ojczyzny, którą odprawiono w sobotę, 4 września w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pilźnie w ramach obchodów 77. rocznicy akcji "Burza" i bitwy na Kałużówce. Uroczystości towarzyszyło złożenie kwiatów zarówno pod pomnikiem w centrum Pilzna, jak i w Gołęczynie.

Druga odsłona obchodów miała miejsce najpierw w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Gumniskach, gdzie wystąpiła Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.. Następnie na polanie Kałużówka najpierw Wiesława Pawlus, członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Dębicy odebrała pamiątkową odznakę z okazji 75. rocznicy powstania Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Później odbył się apel pamięci i oddana została salwa honorowa. Wykonał ją 33. Batalion Lekkiej Piechoty 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Relacja Dębica.TV: https://debica.tv/uroczystosci-w-pilznie-i-goleczynie-zainaugurowaly-obchody-77-rocznicy-akcji-burza-i-bitwy-na-kaluzowce/