Wrócić do normalności

Działaj Lokalnie w Zwierniku

W Domu Ludowym w Zwierniku podsumowano projekt "Powrót do normalności po covid-19" realizowanego przez KGW Zwiernik w ramach programu "Działaj Lokalnie". Podczas warsztatów mieszkanki Zwiernika pod okiem dietetyczki Magdaleny Parys uczyły się przygotowywać zdrowe i bogate w witaminy napoje oraz posiłki. Trenowano też nordic walking. Spotkanie było okazją, aby podzielić się zdrowymi przysmakami z lokalną społecznością, która tłumnie przybyła do Domu Ludowego.

- Co tu dużo mówić. Było przeuroczo! Realizacja projektu przyniosła mnóstwo śmiechu, radości i przekazanej wiedzy, która mam nadzieje będzie owocować w przyszłości - mówi Magdalena Parys.

Uczestnicy podsumowania degustowali, ale i obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierniku. Były też życzenia imieninowe dla Małgorzaty Cudeckiej z KGW w Zwierniku i urodzinowe dla sołtysa Marcina Potempy. Zgromadzonym przygrywała kapela ludowa Jodłowianie.

- Ideą programu jest aktywizacja społeczności lokalnej, a to jest między innymi budowanie relacji. Gospodarzowi gminy Pilzno należą się gratulacje. Gmina od kilku lat może pochwalić się największą liczbą realizowanych projektów. Współpraca przebiega świetnie - podkreśla Paweł Ochab ze Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu. - Dzięki projektom z programu "Działaj Lokalnie" nie tylko się integrujemy, ale i tworzymy podwaliny pod zakładanie kolejnych stowarzyszeń - dodaje burmistrz Ewa Gołębiowska.

Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Gminą Dębica, Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków.