Zaproszenie na Sąsiedzkie Kolędowanie

Sąsiedzkie Kolędowanie

Dom Kultury w Pilźnie, Muzeum Regionalne, a także Publiczne Przedszkole w Pilźnie serdecznie zapraszają na kolejną edycję „Sąsiedzkiego Kolędowania” w sobotę, 13 stycznia 2024 r., w ogrodzie willi Szczeklików (Pilzno, ul. Ks. Karola Szczeklika 2).

Ideą uroczystości jest powrót do dawnej, jeszcze staropolskiej tradycji odwiedzania sąsiadów w Święta Bożego Narodzenia i wspólnego śpiewania kolęd. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Kolędowanie bez Granic”, gdyż zaprezentowane zostaną także przykłady tradycji świątecznej obchodzonej na Ukrainie. Będzie można pokolędować w towarzystwie kapeli ludowej „Pilźnianie” oraz Parafialnej Scholi Dziecięcej  w Pilźnie. Aby kolędnicy nie odczuli chłodu zadbano o ciepły posiłek rozgrzewający podczas kolędowania. Patronat nad wydarzeniem objęła burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska.