Memoriał szachowy im. Aleksandra Kłuska

Memoriał Kłuska

W minioną niedzielę, 17 września, odbył się wyjątkowy turniej - I Memoriał Szachowy im. Aleksandra Kłuska, zorganizowany przez Gminny Klub Szachowy "Hetman". Wydarzenie to było hołdem dla pamięci niezwykle zasłużonego działacza, zawodnika, trenera, opiekuna młodzieży i animatora życia szachowego w Gminie Pilzno - Aleksandra Kłuska. Był to dzień pełen pasji i rywalizacji, który miał na celu upamiętnienie legendy pilźnieńskich szachów oraz współtwórcy sukcesów naszych zawodników.

W turnieju Seniorzy i Juniorzy urodzeni w latach 2005-2010 wzięło udział aż 58 graczy. Na podium stanęli:

1. miejsce: Patryk Mrozowski - LKS Sanovia Lesko

2. miejsce: Tomasz Mika - LKSz GCKiP Czarna

3. miejsce: Jakub Wąs - MSKS GAMBIT Tarnowiec

Najlepszy wynik wśród zawodników GKS Hetman Pilzno osiągnął Kamil Wolak. Brawo!

W grupie Juniorzy urodzeni w 2011 roku i młodsi rywalizowało 39 młodych szachistów. Oto laureaci:

1. miejsce: Marek Kulig - TC Szach Mielec

2. miejsce: Jan Draganik - nasz klub, GKS Hetman Pilzno

3. miejsce: Adrian Szęszoł - KGL Szarotka Wadowice Górne

Chcemy też podkreślić, że najmłodszym uczestnikiem turnieju był Gabriel Pociask z naszego gminnego klubu szachowego, a najstarszym Wiesław Kasperek z PUKS Karolina Tarnów.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Gościom i za wspaniałą atmosferę i pasję - to dzięki Wam szachy w Pilźnie kwitną, a dziedzictwo Aleksandra Kłuska jest wciąż żywe!

Współorganizatorami byli: Burmistrz Pilzna, PSP w Pilźnie oraz Dom Kultury w Pilźnie.

Fot. Krzysztof Kosowski/własne