Finał pikników biegowych

Działaj lokalnie Pilzno

Na sobotę, 7 października przypadło zakończenie projektu "Pikniki biegowe z Królewskim Pilznem” realizowanego w ramach programu Działaj Lokalnie. Ostatni z trzech zaplanowanych pikników ze względu na niepewną aurę odbył się dzięki uprzejmości Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie, w hali sportowej przy ul. Niepodległości.

Uczestnicy ponownie rywalizowali drużynowo na przygotowanych trasach z przeszkodami, a finałem sportowych zmagań było przeciąganie liny przy udziale rodziców. Walka była bardzo wyrównana, i wyciągnęła z uczestników ostatnie pokłady energii. Po zawodach przyszedł więc czas na poczęstunek regeneracyjny i w końcu na dekorację, którą uświetniła Burmistrz Ewa Gołębiowska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Pilźnie Czesław Ziaja.

Nareszcie trzy elementy medalu zostały połączone w całość, a na twarzach dzieci pojawiło się spełnienie. Ponadto wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za wytrwałe uczestnictwo w projekcie, który przyniósł wiele radości nie tylko dzieciom, ale również członkom Królewskiego Pilzna.