Pierwszy dzień słonecznego lata rozbrzmiewał w Pilźnie dźwiękami muzyki z duszą. VI Ogólnopolski Festiwal Z Bł. Karoliną Zaśpiewajmy, organizowany przez Rzemieślniczą Branżową Szkołę I Stopnia im. Karoliny Kózkówny we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Diecezji Tarnowskiej, zapewnił moc wzruszeń, zmusił do zastanowienia nad kodeksem wartości, pozwolił docenić piękno prostych prawd. I to nie tylko tym, którzy zjawili się w sali widowiskowej Domu Kultury w Pilźnie – koncert finałowy transmitowany był również online, w mediach społecznościowych szkoły.
Festiwal Z Bł. Karoliną Zaśpiewajmy to flagowe przedsięwzięcie szkoły. Od lat cieszy się zainteresowaniem wielu znakomitości, zdobywa znaczące patronaty, a placówka współpracuje przy jego organizacji z licznymi instytucjami kulturalnymi i religijnymi. Dowodów na to, że festiwal przekroczył już dawno granice Pilzna i promowane tam pieśni z duszą ruszyły w świat, jest ogólnopolski charakter. Wśród artystów, którzy w tym roku zakwalifikowali się do finału, znalazły się osoby nawet z drugiego końca Polski. Nie mogły osobiście uczestniczyć w gali, ale od czego jest internet?
Jury wyłoniło zwycięzców konkursu w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe i dorośli. Przyznano w sumie 9 nagród głównych i 5 wyróżnień. Nagrody zostały ufundowane przez organizatora, czyli szkołę branżową, Wydział Katechetyczny Diecezji Tarnowskiej, Prezesa Izby Rzemieślniczej oraz Małej Przedsiębiorczości w Tarnowie oraz Burmistrza Pilzna. Zaproszeni gości podkreślali podczas ogłaszania wyników wysoki poziom merytoryczny i techniczny konkursowych wykonań, a także profesjonalne przygotowanie uroczystości.
Finał festiwalu był też najlepszą z możliwych okazji do nagrodzenia uczestników innego projektu szkoły branżowej. Szkolne Koło Wolontariatu, jedno z tych kół, których patronką jest – jakżeby inaczej – Karolina Kózkówna, przygotowało z inicjatywy dyrektor placówki i we współpracy z biblioteką szkolną projekt pod nazwą „Czy Czerwony Kapturek jest wolontariuszem?”. Chodziło o wypromowanie idei, zasianie dzięki baśniowej postaci ziarna dobra w małych sercach. Przygotowano cykl lekcji, które odbyły się w wielu szkołach i przedszkolach naszej gminy, a finałem projektu był konkurs plastyczny „Lubimy pomagać".
Więcej w najbliższym numerze "Naszego Pilzna".