Kreatywność domeną zwycięzców

Młodzieżowa Rada Miejska w Pilźnie

Fundacja Ornament we współpracy z Młodzieżową Radą Miejską oraz lokalnymi szkołami zorganizowaliśmy cykl zajęć, które zgromadziły ponad 20 osób. Projekt „Involved Youth” ma na celu aktywizację ludzi młodych poprzez ich pomysły na gminę Pilzno.

- Ważną kwestią, na którą zwracamy uwagę już od samego początku, jest stworzenie przyjaznej i pełnej szacunku atmosfery. Dzięki temu młodzi ludzie dość szybko przełamują ”pierwsze lody” nieśmiałości i z rosnącym zaangażowaniem włączają się w proponowane zajęcia. Oczywiście tematem przewodnim jest partycypacja obywatelska. W sposób szczególny pracowaliśmy nad uświadomieniem różnic między pozornym zaangażowaniem młodzieży a faktycznym współuczestnictwem. Wykorzystaliśmy drabinę partycypacji oraz staraliśmy się każdy jej etap dokładnie przeanalizować wraz z przykładami - opisują organizatorzy.

Bardzo ważnym etapem zajęć było dzielenie się własnymi doświadczeniami w tym zakresie. Młodzież miała mnóstwo cennych opinii. Na koniec sporo frajdy sprawił konkurs ćwiczący prace zespołową. Po raz kolejny okazało się, że myślenie nieszablonowe i kreatywność są domeną zwycięzców.

Szczegóły: https://www.facebook.com/Fundacja-Ornament-106372355063466/